Darba dienās10:00 – 20:00
Piektdienās, sestdienās10:00 – 22:00
Svētdienās10:00 – 20:00
24. decembrī10:00 – 18:00
Jaungada naktī10:00 – 02:30
Atpakaļ

Vecrīgas Ziemassvētku Tirdziņa apmeklētājus piesaista tradīcijas un vietējie ražojumi

Šajās brīvdienās, 6. un 7.janvārī ir noslēdzošās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa darba dienas, kad apmeklētāji vēl var paspēt iegādāties Latvijas amatnieku, dizaineru un ražotāju izstrādājumus, kā arī nobaudīt uz vietas zemnieku saimniecību produktus.  


Bērniem brīvdienās vēl būs pieejamas izjādes ar ponijiem, kā arī iespēja apskatīt aitiņas un trušus bērnu stūrītī. Tāpat darbosies arī bērnu karuselis. Sestdien, 6.decembrī no plkst. 14.00 līdz 16.00 uz Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa skatuves muzicēs folkloras kopa „Berendejka”

Šajā sezonā Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu ikdienas apmeklējuši ap tūkstotis cilvēku, svētku dienās un brīvdienās no diviem līdz trīs tūkstošiem. Parasti vislielākais cilvēku pieplūdums ir nedēļu pirms Ziemassvētkiem un pēc tam, sākot no 27. decembra līdz 7. janvārim, kad ir brīvdienas līdz pareizticīgo Ziemassvētkiem.

 “Šogad laika apstākļi ir bijuši labvēlīgi gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem, it īpaši to izjuta ēdinātāji, jo siltais laiks stimulēja apmeklētājus nesteidzīgi baudīt gardumus un karstvīnu uz vietas, lēni apstaigājot tirgotājus un atgriežoties vairākkārt, kas nozīmē ilgāku uzturēšanās laiku un lielāku skaitu pirkumu,” stāsta Ingūna Vucena,  “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš” izpilddirektore.

Pircēju aktivitātes pieaugums saistīts arī ar tirdziņa šī gada jaunumiem -  “Dod 5” vērienīgie labdarības projektu, kas norisinājās uz tirdziņa skatuves, atjaunotajiem  tirdziņa objektiem: Karieti, Piparkūku namiņu, Pasta māju. Lielu atsaucību gūst arī bērnu izklaides aktivitātes – izjādes ar ponijiem, bērnu karuselis, Salavecīša namiņš. 

Šogad turpinājās arī pērn aizsāktā tendence – vietējie ražotāji piedāvā arvien inovatīvākus produktus, piemēram, kaņepju šokolāde, netradicionāli ogu uzlējumi un sīrupi, kuros cukurs aizstāts ar stēviju. Tāpat arī tradicionālos adījumus arvien vairāk aizstāj oriģināla dizaina tekstila izstrādājumi. “Esam novērojuši, ka gadu no gada ārvalstu tūristi apzināti brauc uz Rīgas tirdziņu tieši pēc vietējiem produktiem un dizaina precēm. Tas priecē, jo šādi, unikāli produkti mudina tūristus atgriezties, kā arī piesaista arvien jaunus pircējus,” tā Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa vadītāja.

Šogad Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā ar saviem produktiem piedalās 95 tirgotāji. To vidū plašā klāstā ir individuālie amatnieki un dizaineri, kā arī pārtikas tirgotāji no zemnieku saimniecībām. Tirgotāji ir no visiem Latvijas reģioniem – Alūksnes, Daugavpils, Liepājas, Ventspils, Jelgavas, Bauskas un citām Latvijas vietām.

LV RU EN
Darba dienās10:00 – 20:00
Piektdienās, sestdienās10:00 – 22:00
Svētdienās10:00 – 20:00
24. decembrī10:00 – 18:00
Jaungada naktī10:00 – 02:30

Ja vēlies ar mums sazināties, papīra
vēstulēm Tev noderēs juridiskā adrese:

SIA Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš
Aldaru ielā 12/14-16
Rīgā, LV-1050

Bet vari mūs sasniegt arī zvanot vai
rakstot elektroniski:

+371-67-22-11-05
info@vzt.lv