01.12.2017.- 07.01.2018

 

Darba dienās Piektdienās, Sestdienās Svētdienās 24. decembrī Jaungada naktī
10:00 - 20:00 10:00 - 22:00 10:00 - 20:00 10:00 - 18:00 10:00 - 2:00

JAUNUMI

    Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš no 2017.gada 1.decembra - 2018.gada 7.janvārim
    Doma laukuma eglītes iedegšana un Ziemassvētku tirdziņa atklāšanas svinīgais pasākums un koncerts 1.adventē - 3.decembrī plkst.17.00

    Gaidīsim visus - lielus un mazus notvert Ziemassvētku sajūtu un gaidīšanas prieku Doma laukumā!
    Tirgotāju pieteikšanās, no 17.09.-1.11.2017., rakstot uz epastu - info@vzt.lv
    - pieteikumā pastāstiet par sevi un to, ko vēlaties tirgot Ziemassvētku tirdziņā,
    - nepieciešama vizualizācija, vai norāde uz vietni, kur var apskatīt Jūsu piedāvāto produkciju,
    - ēdinātājiem un karstvīna tirgotājiem - piedāvāto ēdienu un dzērienu apraksts, izcelsme,
    - tirdzniecības kioska noformējuma idejas, atbilstošas Ziemassvētku tematikai,
    - priekšroku dodam Latvijas ražotājiem, amata meistariem, tirgotājiem, zemnieku un zvejnieku saimniecības produkcijai,
   labprāt sadarbosimies arī ar kādu kaimiņu vai citu ārvalstu tirgotājiem, ar nosacījumu, ka mums nav analogas Latvijā ražotas preces,
    - par tirdzniecības kioska nomas maksu, sazināsimies individuāli, tikai pēc minētās informācijas atsūtīšanas no tirgotāja puses,
   jo nomas maksa ir diferencēta, karstvīna tirgotājam tā ir lielāka, bet amatniekam, piem., zeķu adītājam, krietni mazāka.

20.11
TIRGOTĀJI
Esi laipni gaidīts ciemos!
20.11
SKATUVE
Skatuve

Vecrīgas Ziemassvētku Eglītes Stāsts

    Vai Rīga ir pušķotās Ziemassvētku eglītes dzimtene? Lai gan konkrēta pilsēta, kurā tā pirmoreiz dekorēta, aizvien vēl tiek turēta noslēpumā, skaidrs, ka tas noticis Livonijas teritorijā pirms apmēram sešiem gadsimtiem. Tad to svētku ceremonijā izmantoja Melngalvju brālības biedri, kuri nēsāja melnas cepures, un pēc ceremonijas eglīti sadedzināja. Taču Vecrīgas bruģis sevī slēpj vēl kādu senu nostāstu.
    Reiz sensenos laikos Vecrīgā kādā nabadzīgā ģimenē dzīvoja maza meitene vārdā Ieva. Viņas vecāki strādāja ilgas stundas, lai nopelnītu ģimenei iztiku, tāpēc Ieviņa dienas aizvadīja kādā mazā jumta istabiņā netālu no Doma laukuma. Īpaši skumji meitenei bija ziemā, kad tuvojās saulgrieži. Ārā tumsa nomainīja gaismu, mājā iezagās aukstums un Ieviņa mēdza stundām ilgi pa logu vērot garām skrejošos cilvēkus un lēni krītošās sniega pārslas.
    Kādā pavisam aukstā pievakarē uz palodzes pēkšņi parādījās melns kaķis. Pieklauvējis pie aizsalušās loga rūts, viņš ar ķepu aicināja meiteni atvērt logu. Ieviņa to izdarīja un apķērīgais runcis, pazibot koši baltajai pavēderei, ienāca istabā teikdams: “Kāpēc esi tik noskumusi? Apģērbies un ejam laukā, man tev ir kas rādāms!”. Ieviņa mirkli padomāja un noslēpumainā priekā devās kaķim nopakaļ līdz nonāca Rātslaukumā pie Melngalvju nama.
    Runcis pagriezās un palēca sāņus, lai meitenei atklātos kuplais egles koks pašā laukuma vidū, kas neparastā kārtā bija izgreznots ar visu, kas Ieviņai tik ļoti patika – sausiem ziediem, spīdīgām lentītēm, salmu lellēm, krāsainām kreppapīra puķēm un koši sarkaniem āboliem. Melnais kaķis, lepni izslējies, staigāja apkārt eglītei un pārliecinoši teica: “Turpmāk ikviens cilvēks visā plašajā pasaulē zinās cik viegli var iepriecināt gan mazus, nosalušus bērnus, grūtdieņus un vientuļniekus, gan visus citus, kam tik ļoti patīk justies mīlētiem.”
    Tā Rīgas melnais kaķis savu darbu bija paveicis, Ieviņa devās mājās, un par šo brīnumu pastāstīja saviem vecākiem, kuri bija pateicīgi, ka kādam izdevies viņu bērna mazo sirdi pieliet ar tik neviltotu prieku.
    Gāja mēnesis pēc mēneša un jau pēc pāris gadiem ziemas saulgrieži pārauga Ziemassvētkos, kurus sagaidīt ar pušķotu eglīti bija kļuvusi par tradīciju, un tā rotāja teju vai katras ģimenes siltāko istabu.
    Kad Ieviņa izauga liela un viņai pašai jau bija bērni, visa ģimene kopā ar māmiņu un tēti Ziemassvētkos gāja uz Doma baznīcu piedzīvot svētku brīnumu, arī tur viņus gaidīja ar svecītēm rotāta eglīte. Ko dara melnais kaķis? Sēž uz Vecrīgas nama jumta un jau ilgi to visu pieskata, jo tagad rotātas egles ir visos Rīgas laukumos, tā lielākā un skaistākā pašā Vecrīgas sirdī - Doma laukumā. Apkārt daudz ļaužu – tirgotāji, pircēji un viesi, visi priecājas un kā katru gadu piedzīvo Ziemassvētku atnākšanu.

GALERIJA

Atklāšanas pasākums 2016
Goran Gora koncerts
Ingas Karpačas koncerts
Gaujas Rūķi apciemo tirdziņu
Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā 2013
Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā 2012
Ziemas garšas skola ar Lieni Tomsoni
Ziemassvētku vecīšu skrējiens
Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā 2011
Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā 2009

Labdarība

    Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa darbības laikā vienmēr daļa ienākumu tikusi ziedota labdarībai, un neiztrūkstošas bijušas labo darbu akcijas. Arī šogad katram ir iespēja darīt labu un svētkos apdāvināt ne tikai sev tuvākos, bet arī līdzcilvēkus, kuriem dzīve izvērtusies citādāka.

    Ikviens šīs sezonas Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājs varēja sniegt savu atbalstu nodibinājumam Palīdzēsim.lv, kas ziedojumus izmantos sociālās integrācijas pasākumiem bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Paldies visiem, kas palīdzēja - kopā tika saziedoti 35 kg monētu jeb teju 1000 eiro!

 

KONTAKTI

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš ir bezpeļņas organizācija, kas rīko skaistāko Ziemassvētku tirdziņu Rīgā.
Nopelnīto tas atvēl mājiņu renovācijai un jaunu būvēšanai. Tāpat tiek rūpēts par dekorācijām un silto apgaismojumu.
Ja vēlies ar mums sazināties, papīra vēstulēm Tev noderēs juridiskā adrese:

SIA Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš
Aldaru ielā 12/14-16
Rīgā, LV-1050

Bet vari mūs sasniegt arī, zvanot vai rakstot elektroniski:

+371 67221105
info@vzt.lv